Rynek lustrzanek cyfrowych jest zdominowany przez kilku gigantów – Nikon, Canon, Pentax, Sony i Olympus. Mimo to wybór idealnego modelu wciąż jest trudny.  Jesteś pasjonatem fotografii szukającym informacji o najlepszym sprzęcie? A może początkującym, lecz wymagającym amatorem? Wszystkie informacje na temat lustrzanek cyfrowych znajdziesz tutaj – na wirtualnym ringu. Obserwuj walki najlepszych modeli lustrzanek i wybierz swojego faworyta! Czytaj opinie innych, a potem podziel się z innymi swoimi uwagami. 

Lustrzanka Canon EOS 60D +18-55 IS II czy NIKON D3200 + 18-55VR + 55-300VR

 • NIKON D3200 + 18-55VR + 55-300VR

  NIKON D3200 + 18-55VR + 55-300VR

  Fotografowanie przy użyciu lustrzanki cyfrowej to dla Ciebie nowość? Tryb podręcznika, dzięki przykładowym zdjęciom i jasnym instrukcjom, pokaże Ci, jak w kilku prostych krokach wykonać wspaniałe zdjęcia.
  Matryca CMOS w formacie DX o rozdzielczości 24,2 mln pikseli: ostre, szczegółowe zdjęcia dzięki matrycy CMOS o rozdzielczości 24,2 mln pikseli. Możesz przyciąć zdjęcie bez utraty jakichkolwiek szczegółów lub powiększyć je w celu uzyskania doskonałego wydruku.
  Czas na film: nagraj filmy, którymi zechcesz się podzielić, dzięki funkcji D-Movie. Duża matryca i wysoka czułość ISO aparatu umożliwiają rejestrowanie ostrych filmów Full HD (1080p) w dowolnym oświetleniu.
  Wysoka czułość ISO (od 100 do 6400): doskonałe zdjęcia przy słabym oświetleniu, ostre ujęcia szybko poruszających się obiektów. Aparat udostępnia opcję automatycznego ustawiania czułości ISO oraz możliwość rozszerzenia czułości do wartości 12 800 ISO.
  Wyjątkowo ostry 11-polowy autofokus: ciesz się szybkim i precyzyjnym autofokusem w całym kadrze, bez względu na to, czy fotografowany obiekt znajduje się z poza środkiem kadru, porusza się szybko lub zachowuje się całkowicie nieprzewidywalnie.
  Mobilny adapter bezprzewodowy: opcjonalny adapter WU-1a umożliwia udostępnianie zdjęć z aparatu D3200 bezpośrednio na smartfonie lub tablecie, a także sterowanie aparatem w sposób zdalny z poziomu telefonu komórkowego*.
  Mechanizm EXPEED 3: szybki i wydajny system przetwarzania obrazu firmy Nikon gwarantuje bardzo szybkie działanie, wyjątkowo wyraźne zdjęcia z doskonałą reprodukcją kolorów oraz ulepszone nagrywanie filmów.
  System rozpoznawania scenerii: pozwól aparatowi D3200 wykonać doskonałe zdjęcia. System rozpoznawania scenerii opracowany przez firmę Nikon starannie analizuje każde fotografowane ujęcie, a następnie koryguje ostrość, ekspozycję i balans bieli w celu uzyskania optymalnych rezultatów.
  Tryb zdjęć seryjnych z szybkością 4 kl./s: fotografuj wydarzenia z szybkością czterech klatek na sekundę — uchwyć ulotne ruchy i wyrazy twarzy dokładnie we właściwym momencie.
  Menu retuszu zdjęć: ulepszaj zdjęcia już w aparacie, korzystając z szeregu narzędzi i efektów. Narzędzia retuszu obejmują funkcje zmiany rozmiaru, szybkiego retuszu i prostowania. Dostępne efekty to między innymi Kolor selektywny, Szkic kolorowy i Efekt miniatury, dzięki któremu odległe obiekty wyglądają jak modele w skali.
  Aktywna funkcja D-Lighting: więcej szczegółów w warunkach oświetlenia o wysokim kontraście. Aktywna funkcja D-Lighting firmy Nikon automatycznie rejestruje szczegóły w ciemnych i jasnych obszarach kadru, zapewniając doskonałej jakości zdjęcia o naturalnym kontraście.
  Inteligentny autofokus na potrzeby filmów: ciesz się trybem ciągłego autofokusa podczas nagrywania filmów D-Movie. Tryb ciągłego AF (AF-F) i AF ze śledzeniem obiektu pozwalają zachować ostrość nawet w przypadku szybko poruszających się obiektów. AF z priorytetem ostrości twarzy to doskonałe rozwiązanie w przypadku rejestrowania zdarzeń, w trakcie których chcesz się zrelaksować i pozwolić aparatowi na ustawianie ostrości twarzy.
  Rozbudowane opcje nagrywania filmów: możesz nagrywać filmy Full HD (1080p) z szybkością 30p, 25p i 24p; aparat może współpracować z opcjonalnym mikrofonem stereofonicznym Nikon ME-1. Wbudowane w aparacie funkcje edycji pozwalają wykonywać takie działania, jak ustawianie początku i końca filmu. Złącze mini HDMI umożliwia odtwarzanie na telewizorze HDTV.
  Obiektywy NIKKOR: legendarne obiektywy NIKKOR firmy Nikon pozwalają na wykonywanie zdjęć o żywych kolorach, doskonałym kontraście i krystalicznych szczegółach oraz eksperymentowanie z efektami filmowymi. Używaj jasnych obiektywów do wykonywania oszałamiających portretów, mikrosoczewek do zbliżeń, a teleobiektywów do fotografowania odległych obiektów.
  Radość korzystania: lekki korpus i doskonała ergonomia aparatu D3200 sprawiają, że fotografowanie staje się przyjemnością. Bezpieczny pasek pozwala wygodnie nosić aparat. Dedykowane przyciski jednopozycyjne często używanych funkcji, np. funkcji nagrywania filmów D-Movie czy podglądu na żywo, umożliwiają swobodne fotografowanie.

  W zestawie znajduje się obiektyw

  NIKON 18-55mm f/3.5-5.6G VR (STABILIZACJA OBRAZU)

  • Popularny obiektyw zmiennoogniskowy z wysokiej jakości układem optycznym przeznaczony do lustrzanek cyfrowych formatu Nikon DX. 3-krotne powiększenie zapewnia elastyczność fotografowania w wielu różnych warunkach. Silnik ultradźwiękowy (SWM) firmy Nikon gwarantuje superciche działanie obiektywu.
  • Typowy zakres zoomu od 18 do 55 mm (odpowiednik dla formatu 35 mm: 27–82,5 mm) sprawdza się idealnie zarówno przy fotografowaniu w sytuacjach codziennych, jak i robieniu zapierających dech w piersiach zdjęć krajobrazowych.
  • System redukcji drgań (VR) daje więcej możliwości podczas fotografowania bez statywu i umożliwia robienie zdjęć przy czasie otwarcia migawki dłuższym o 3 stopnie.
  • Najwyższej jakości układ optyczny: zaprojektowany specjalnie do używania z czujnikami stosowanymi w lustrzankach cyfrowych Nikon formatu DX.
  • Asferyczne elementy obiektywu minimalizują aberrację sferyczną, astygmatyzm i inne rodzaje zniekształceń, gwarantując wysoką rozdzielczość i kontrast.
  • Silnik ultradźwiękowy (SWM) firmy Nikon gwarantuje szybkie, dokładne i superciche działanie obiektywu.

  oraz dodatkowo oryginalny obiektyw

  NIKON AF-S DX 55-300mm f/4.5-5.6G VR

  Znakomitej jakości teleobiektyw zmiennoogniskowy przeznaczony do lustrzanek jednoobiektywowych firmy Nikon formatu DX. Oferuje 5,5-krotny zoom i wszechstronny zakres ogniskowych 55–300 mm. Druga generacja systemu redukcji drgań firmy Nikon zapewnia ostre zdjęcia nawet w przypadku zdjęć wykonywanych przy długiej ogniskowej. Ten bardzo opłacalny obiektyw jest idealny dla początkujących użytkowników lustrzanek jednoobiektywowych oraz bardziej zaawansowanych fotografów, którzy potrzebują drugiego obiektywu o długim zakresie ogniskowych.

  • Wynik

   Zwycięzca:
   NIKON D3200 + 18-55VR + 55-300VR

   Ocena ogólna

   Za: 0 powodów

   Lustrzanka Canon EOS 60D +18-55 IS II

   Ocena ogólna

   Za: 1 powód

   NIKON D3200 + 18-55VR + 55-300VR
   NIKON D3200 + 18-55VR + 55-300VR

   Cechy

   Lustrzanka
   Lustrzanka Canon EOS 60D +18-55 IS II
   czy
   NIKON
   NIKON D3200 + 18-55VR + 55-300VR
   PRZETWORNIK OBRAZU
   Ilość megapikseli
   18 Mpix
   Ilość megapikseli
   24,2 Mpix

   Przewagi

   1 powód dla NIKON D3200 + 18-55VR + 55-300VR

   NIKON D3200 + 18-55VR + 55-300VR
   pozostałe
   Obiektyw w zestawie Dwa obiektywy czy Jeden obiektyw NIKON D3200 + 18-55VR + 55-300VR jest wyposażony w więcej obiektywów niż Lustrzanka Canon EOS 60D +18-55 IS II.

   Opinie

   100% poleca ten produkt

   Lustrzanka Canon EOS 60D +18-55 IS II
   1. Bardzo dobry aparat

    Opinie napisał(a) Justa dnia

   2. To moja pierwsza lustrzanka, tak, że nie mam porównania z innymi w tej klasie. Po pierwszej sesji zdjęciowej nie mogłem sobie wybaczyć, że tak późno ją kupiłem, tyle lat męcząc się z różnymi kompaktami. Nawet posiadając kitowy obiektyw jestem zadowolony ze zdjęć, a już nie mogę się doczekać, jak zakupię coś jaśniejszego :)

    Opinie napisał(a) Użytkownik Ceneo dnia

   Brak opinii

   NIKON D3200 + 18-55VR + 55-300VR
   comments powered by Disqus

   Podobne pojedynki