Rynek lustrzanek cyfrowych jest zdominowany przez kilku gigantów – Nikon, Canon, Pentax, Sony i Olympus. Mimo to wybór idealnego modelu wciąż jest trudny.  Jesteś pasjonatem fotografii szukającym informacji o najlepszym sprzęcie? A może początkującym, lecz wymagającym amatorem? Wszystkie informacje na temat lustrzanek cyfrowych znajdziesz tutaj – na wirtualnym ringu. Obserwuj walki najlepszych modeli lustrzanek i wybierz swojego faworyta! Czytaj opinie innych, a potem podziel się z innymi swoimi uwagami. 

PENTAX K5 +18-55 MM +50-200

PENTAX K5 +18-55 MM +50-200

od 2999,00 zł
w sklepach internetowych

Sprawdź ceny

DUŻA ROZDZIELCZOŚĆ, NISKIE SZUMY ORAZ DOSKONAŁA JAKOŚĆ ZDJĘĆ

Pentax K-5 zaopatrzony został w nowo zaprojektowaną matrycę CMOS o wymiarach 23.7 x 15.7 mm. Zapewnia ona bardzo szybki odczyt danych, zdecydowanie szybszy od poprzednich matryc. W połączeniu z procesorem obrazowym PRIME II (PENTAX Real Image Engine) aparat, przy zastosowaniu 16.28 efektywnych megapikseli, dostarcza wysokiej rozdzielczości zdjęcia z szumem zredukowanym do minimum. Lustrzanka K-5 może pracować w zakresie czułości ISO100 do ISO12800 z możliwością rozszerzenia do ISO51200.

SZYBKIE ZDJĘCIA SERYJNE

Nowy Pentax K-5 pozwala na wykonanie serii 22 zdjęć w pełnej rozdzielczości (jpeg) z prędkością 7 klatek/sek. Dzięki tak dużej prędkości bez obaw będziemy w stanie uchwycić sekwencję poruszających się obiektów. Przy prędkości 2 kl./sek. możemy wykonać sekwencję zdjęć do zapełnienia karty pamięci.

UDOSKONALONY, 11-PUNKTOWY SYSTEM AF

Pentax K-5 oferuje nowej generacji 11-punktowy system automatycznego ustawiania ostrości SAFOX IX+ (dziewięć punktów krzyżowych). Nowością jest wybór ustawienia priorytetu ostrości lub wyzwolenia migawki w trybie AF.S (pojedynczy) oraz pomiędzy priorytetem ostrości lub szybkości w trybie AF.C (ciągłym). Aparat posiada dodatkowo lampkę wspomagania AF, przydatną podczas zdjęć w gorszych warunkach oświetleniowych.

WYTRZYMAŁY I FUNKCJONALNY KORPUS

Korpus K-5 to solidna i wytrzymała konstrukcja składająca się ze szkieletu wykonanego z walcowanej i nierdzewnej stali, usztywniającego konstrukcję i zapewniającego ochronę wszystkim elementom. Zewnętrzna obudowa to wytrzymały i lekki stop stali magnezowej. 77 uszczelek zabezpiecza aparat przed kurzem, wodą jak i umożliwia pracę przy temperaturze -10°C. Migawka pozwala na wykonywanie zdjęć z maksymalnym czasem 1/8000 sek. a jej wytrzymałość to 100,000 wyzwoleń. K5 jest przykładem na to, iż aparat półprofesjonalny czy profesjonalny nie musi być kojarzony z dużym korpusem czy sporą wagą.

JASNY CELOWNIK OPTYCZNY ZE 100% POLEM WIDZENIA

Celownik w nowej lustrzance Pentax K-5 to doskonałej jakości pryzmat oferujący 100% pole widzenia oraz powiększenie na poziomie 92%. Zastosowana matówka Natural-Bright-Matte III znajdzie idealne zastosowanie podczas ręcznego ustawiania ostrości.

ZDJĘCIA ZA POMOCĄ LIVE VIEW

Dzięki nowemu czujnikowi, tryb kontrastowego AF podczas zdjęć Live View działa szybko i precyzyjnie. Dodatkowo mamy do dyspozycji na wyświetlaczu LCD wyświetlanie wspomagającej siatki (3 rodzaje) w tym „złoty podział”.

STABILIZACJA MATRYCY

Jest wiele sytuacji, w których uzyskanie ostrego zdjęcia jest niemożliwe, nawet jeśli jesteś profesjonalistą. Im dłuższy czas otwarcia migawki, tym większe ryzyko nieutrzymania aparatu w stabilnej pozycji. Pentax wychodzi naprzeciw tym niedogodnościom, wyposażając K-5 system stabilizacji matrycy, o wydajności od 2.5 do 4 EV. Dodatkowo aparat posiada elektroniczny wskaźnik ułatwiający użytkownikowi precyzyjne wypoziomowanie aparatu. Przewagą opatentowanego przez Pentax systemu stabilizacji jest fakt, że został on zintegrowany z korpusem, niezależnie od zastosowanego obiektywu.

REJESTRACJA FILMÓW HD (1920 x 1080 pikseli, 25 klatek/sek.)

Wymienna optyka może znaleźć zastosowanie również podczas rejestracji klipów filmowych. Aparat K-5 rejestruje filmy w formacie 16:9, z maksymalną rozdzielczością Full HD 1920 x 1080 pikseli. Prędkość rejestracji to 25 kl./sek. Dodatkowo w trakcie nagrywania mamy możliwość płynnej regulacji przysłony oraz podłączenia zewnętrznego mikrofonu stereo.

FUNKCJA ZDJĘĆ NIESTANDARDOWYCH (CUSTOM IMAGE)

Dedykowany przycisk do zdjęć niestandardowych (Custom Image) pozwala użytkownikowi na wybór jednego z 9 trybów ustawień przed wykonaniem zdjęcia. W każdym z nich dowolnie można zdefiniować generalną tonację zdjęcia, natężenie kolorów, kontrast oraz ostrość. W dowolnym momencie możemy dokonać podglądu zdjęcia (podgląd cyfrowy lub Live View) i sprawdzić, czy finalny efekt będzie odpowiadał naszym oczekiwaniom.

POZOSTAŁE FUNKCJE

 • Zdjęcia HDR
 • Elektroniczna poziomica
 • Redukcja szumów ekspozycji (auto, włączona lub wyłączona)
 • Redukcja szumów wysokiego ISO (auto lub ręczna)
 • Duży 3-calowy LCD 921,000 punktów
 • 77-polowy pomiar ekspozycji
 • System czyszczenia matrycy DR II
 • Rozszerzenie zakresu dynamiki zdjęć
 • Automatyczna kompensacja dystorsji i aberracji chromatycznej (tylko obiektywy DA i DFA)
 • Dodawanie informacji o prawach autorskich
 • Opcjonalny, uszczelniony uchwyt bateryjny D-BG4


W zestawie obiektyw

PENTAX SMC DA 18-55 mm f/3.5-5.6 AL WR

W komplecie osłona przeciwsłoneczna PH-RBC52mm.Konstrukcja uszczelniona zapewniająca zwiększoną wodoodporność.Soczewka asferyczna (AL).Element ze szkła SD (super-low-dispersion).

oraz dodatkowo PENTAX DA50-200mm f/4-5.6 WR

Obiektyw typu tele pokrywa ogniskowe w zakresie od 76.5mm do 307mm (w formacie 35mm). Konstrukcja optyczna to 11 elementów w 10 grupach, w tym soczewka ze szkła o niskiej dyspersji ED eliminująca aberracje chromatyczną w całym zakresie zoom-a. Obiektyw zaopatrzony zostały w wodoodporną konstrukcję, uniemożliwiającą dostawanie się do wewnątrz wody i wilgoci. Wraz z uszczelnionym korpusem stanowi idealne rozwiązanie podczas zdjęć w deszczu, śniegu czy wilgotnej mgle. Przednia soczewki obiektywu pokryta została dodatkową powłoką SP (Super Protect). Zastosowany system Quick-Shift Focus, po ustawieniu ostrości przez aparat pozwala na ręczne doostrzenie bez konieczności przełączania dodatkowych przełączników. Osłona obiektywu zaopatrzona jest w okienko do regulacji filtrów polaryzacyjnych.

  Przeciwnicy

  Pentax K5 +18-55 mm +50-200

  Pentax K5 +18-55 mm +50-200

  Rekomendacje

  Opinie

  1. Bardzo dobra ponadczasowa lustrzanka z dużym zakresem i szerokim wachlarzem użytecznych funkcji.

   Opinie napisał(a) b...1 dnia


  comments powered by Disqus